preskoči na sadržaj

Osnovna škola kneza Trpimira

Login
Tražilica
 

 

 

SUGLASNOST ZA PREUZIMANJE TABLETA

 

 

BESPLATNE INSTRUKCIJE

 

SafetyNet

Pokaži svoje znanje i zavladaj kvizom SafetyNet klikom na logo kviza. 

Projekt Pet za net

Kalendar
« Siječanj 2022 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

RED BUTTON

Korisni linkovi
Stručni skupovi

 

 

e-mail

 

  

 

 

Anketa
Koliko često koristiš facebook?






 

NATJECANJA

Slika Djece - GIFMANIA

 

KORISNI LINKOVI

 

 

 
POPIS FILMOVA ZA MEDIJSKU KULTURU PO RAZREDIMA

Poveznice na filmovima vode na

Portal Baltazar, gdje je potrebno ulogirati se sa AAI@EduHr identitetom i na Youtube.

Nakon što vas poveznica odvede na jednu od tih stranica, utipkajte naslov koji tražite i izbacit će vam ga.

Popis filmova za 1. razred, ažurirano 
1. B. Kolar Vau-vau
2. M. Jović i S. Fabrio Pale sam na svijetu
3. N. Kostelac Crvenkapica
4. B. Ranitović Srce u snijegu
5. N. Park Krive hlače
6. B. Dovniković i A. Marks Basne i bajke iz naše lektire I.
7. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku,Tomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

Popis filmova za 2. razred
1. I. Vrbanić Svi crteži grada
2. D. Vukotić Kauboj Jimmy
3. Z. Grgić Posjet iz svemira
4. A. Marks Kako je Ana kupila kruh
5. M. Lovrić Putovanje plavog lonca, Ružno pače
6. Lj. Jojić SvinjarKraljevna na zrnu graška
7. K. Golik Gliša, Raka i Njaka
8. M. Jović  i S. Fabrio Metla i Metlenko
9. W. Disney Snjeguljica i sedam patuljaka ili Pinokio
10. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku, Tomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu
11. Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

Popis filmova za 3. razred
1. M. Blažeković Palčić
2. D. Vunak Mali vlak
3. Lj. Heidler Lisica i gavran ili Lisica i roda ili Lav i miš
4. B. Dovniković, A. Marks Dva miša
5. M. Blažeković Čudnovate zgode šegrta Hlapića
6. M. Relja Vlak u snijegu
7. V. Fleming Čarobnjak iz Oza
8. A. Adamson, V. Jenson Schrek
9. R. Minkoff Velika pustolovina Stuarta Maloga
10. Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar Izbor filmova o Profesoru Baltazaru

Popis filmova za 4. razred
1. D. Vukotić Krava na Mjesecu
2. B. Dovniković Znatiželja
3. D. Vukotić Piccolo
4. M. Blažeković Čudesna šuma
5. V. Tadej Družba Pere Kvržice
6. O. Gluščević Vuk
7. B. Marjanović Mala čuda velike prirode (izbor)
8. T. Burton Batman
9. R. Donner Superman

Popis filmova za 5. razred
1. B. Dovniković Znatiželja
2. D. Vukotić 1001 crtež, Igra
3. W. Fin, J. Sanford Pobuna na farmi
4. W. Disney po izboru
5. C. Wedge, C. Saldanha        Ledeno doba
6. Suvremeni animirani filmovi po izboru
7. Što je film: Uvod u filmske vrste

Popis filmova za 6. razred
1. Filmska izražajna sredstva: slika, promjenjiva slika - jedan od sljedećih filmova:   
2. Braća Lumiere Poliveni poljevač, Ulazak vlaka u stanicu
3. G. Melies Put na Mjesec
4. P. Krelja Povratak
5. R. Zemeckis Forrest Gump
6. S. Raimi Spiderman 2
7. G. Lucas Zvjezdani ratovi (serijal)
8. W. Wyler Ben Hur
9. Kazalište: Sve je to kazalište, Gužva na pozornici

Popis filmova za 7. razred
1. Što je film: Igrani film
2. Što je film: Gluma u filmu
3. Filmovi Ch. Chaplina
4. S.  Daldry         Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film po izboru koji je dobio dobrekritike ili značajne nagrade)
5. K. Golik Tko pjeva, zlo ne misli

Popis filmova za 8. razred
1. Što je film: Filmska montaža
2. Zagrebačka škola crtanoga filma (Bourek, Grgić, Vukotić, Dovniković i dr.)
3. R. Sremec Zelena ljubav
4. I. Škrabalo Slamarke divojke
5. Z. Tadić Druge
6. A. Babaja Breza
7. Romeo i Julija
8. R. Benigni Život je lijep

 

preskoči na navigaciju