Umjesto da pišemo o zadovoljstvu branja maslina i rezultatima rada vrijednih učeničkih ruku moramo pisati o tužnoj katastrofi koja nas je zadesila.
Orkanski jaka bura koja je puhala noću 13. studenog 2005. nanijela je katastrofalnu štetu  školskoj zgradi i okolišu.
Dugo godina brižljivo njegovani park i vrt su u potpunosti uništeni.Iz korijena je iščupano 71 stablo maslina  prepunih plodova.
Berba je upravo bila u tijeku i dobar dio plodova na žalost je jednostavno pometen.
Tridesetak borova i čempresa, zasađenih  još u doba gradnje škole, nisu izdržali snažni nalet orkana.
Slomljeni i razbacani tužno leže u parku. Niti školska zgrada nije ostala pošteđena. Poplavljena je školska dvorana. Mnoga stakla su razbijena. U informatički kabinet je prodrla voda i  uništena su dva računala

Odmah po prestanku vjetra počela je sanacija terena. Pokušavamo spasiti bar koje stablo maslina. Nećemo klonuti duhom. Još više ćemo se truditi da nadoknadimo štetu.

Gdje se nalazimo