preskoči na sadržaj

Osnovna škola kneza Trpimira

Login
Tražilica
 

 

 

SUGLASNOST ZA PREUZIMANJE TABLETA

 

 

BESPLATNE INSTRUKCIJE

 

SafetyNet

Pokaži svoje znanje i zavladaj kvizom SafetyNet klikom na logo kviza. 

Projekt Pet za net

Kalendar
« Siječanj 2022 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

RED BUTTON

Korisni linkovi
Stručni skupovi

 

 

e-mail

 

  

 

 

Anketa
Koliko često koristiš facebook?






 

NATJECANJA

Slika Djece - GIFMANIA

 

KORISNI LINKOVI

 

 

Popis lektire

POPIS LEKTIRA PO RAZREDIMA

I. RAZRED

1. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (Crvenkapica, Snjeguljica, Trnoružica)
2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima
3. Grigor Vitez: A zašto ne bi
4.  Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara
5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka
6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu
7. Ewa Janikovszkv: Baš se veselim
8. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica

9. Željka Horvat-Vukelja: Slikopriče

10. Željka Horvat-Vukelja: Leteći glasovir
11. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda
12. Stanislav Femenić: Idi pa vidi
13. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome
14. Ana Đokić- Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane

15. Branko Čopić: Ježeva kućica

 

 

II. RAZRED

 

1. Hans Christian Andersen: Bajke (Carevo novo ruho, Ružno pače, Tratinčica)
2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
3. Kareli Čapek: Poštarska bajka
4. Carlo Collodi: Pinokio
5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh
6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu
7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
8. Nada Iveljić: Božićna bajka
9. Želimir  Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi

10. Želimir  Hercigonja: Prašnjavko

11. Želimir  Hercigonja: Kjel crna labud ptica
12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor)
13. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš
14. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama
15. Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama)

 

 

III. RAZRED

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
2. Ivana Brlić-MažuranićČudnovate zgode šegrta Hlapića
3. Luko  Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
5. Dubravko Horvatić: Grički top
6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P.

7. Sanja Pilić: E baš mi nije žao

8. Sanja Pilić: Hoću i ja
9. Hugh  Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu
10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran
11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće
12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele
13. Hrvatske narodne bajke
14. James M. Barrie: Petar Pan
15. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza
16. Basne (izbor)

 

 

IV. RAZRED


1. Zvonimir Balog: Ja magarac
2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

3. Anto Gardaš: Duh u močvari

4. Anto Gardaš: Izum profesora Leopolda
5. Erich Kästner: Emil i detektivi
6. Hrvoje Kovačević: Tajna mačje šape
7. Felix  Salten: Bambi
8. Nikola Pulić: Ključić oko vrata
9. Matko Marušić: Snijeg u Splitu
10. Johanna  Spyri: Heidi
11. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina
12. Maja Gluščević: Klopka za medvjedića
13. Hrvoje Hitrec: Eko Eko
14. Sanja  Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda
15. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa
 

 

V. RAZRED


1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu ili  Koko u Parizu 
2. Grigor Vitez: Kad bi drveće hodalo
3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa

5. Miro Gavran: Kako je tata osvojio mamu
6. Zlatko Krilić: Čudnovata istina

7. Zlatko Krilić: Zabranjena vrata
8. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka
9. Mark  Twain: Doživljaji Toma Sawyera

10. Mark Twain: Doživljaji Huckleberrvja Finna
11. Jules  Verne: 20000 milja pod morem
12. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
13. Tito Bilopavlović: Paunaš
14. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
15. Basne (izbor)
16. Branka Primorac. Ljubavni slučaj mačka Joje
17. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade
18. Ivan Cankar: Istina i ljubav
19. Selma  Lagerlof: Legende o Kristu

 

 

VI. RAZRED

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine 

2. Pavao Pavličić: Trojica u Trnju

3. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
4. August Šenoa: Povjestice
5. Mark  Twain: Kraljević i prosjak
6. Henrvk Sienkievvicz: Kroz pustinju i prašumu
7. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu
8. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
9. Christine Nostlinger: Konrad, dječak iz limenke
10. Vladimir Nazor: Veli Jože
11. Jonathann  Swift: Gulliverova putovanja
12. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina
13. Joža  Horvat: Waitapu
14. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme
15. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon
16. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)
17. Oscar  Wilde: Sretni kraljević


 

VII. RAZRED

1. Dobriša Cesarić: Pjesme

2. Miro Garvran: Zaljubljen do ušiju

3. Božidar Prosenjak: Divlji konj
4. Hrvoje Hitrec: Smogovci
5. Vladimir Nazor: Pripovijetke
6. Damir Miloš: Bijeli klaun
7. Branka Primorac: Maturalac
8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život Letećeg Martina

9. Charles  Dickens: Oliver Twist
10. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke
11. Dinko Šimunović: Duga
12. Jadranka Klepac: Miris knjige
13. Bernard Jan: Potraži me ispod duge
14. Daniel  Defoe: Robinson Crusoe
15. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
16. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
17. Sue Tovvnsend: Tajni dnevnik Adriana Molea
18. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
19. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine
20. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove

21. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
22. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep
 

 

VIII. RAZRED

1. Siniša Glavašević: Priče iz Vukovara

2. Nada Mihelčić: Zeleni pas
3. Dinko Šimunović: Alkar
4. Slavko Kolar: Breza
5. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
6. Ernest  Hemingway: Starac i more
7. August Šenoa: Prosjak Luka

8.  Ugust Šenoa: Branka
9. Dnevnik Ane Frank
10. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
11. Višnja Stahuljak: Zlatna vuga
12. William  Shakespeare: Romeo i Julija
13. Pero Budak: Mećava
14. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav

15. Maja Brajko Livaković: Nemoj reći nikome
15. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje

16. Sanja Pilić: Sasvim sam popubertetio
17. Vladan Desnica: Pravda
18. Eugen Kumičić: Začuđeni svatovi
19. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke
20. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
21. Milena Mandić: Pokajnik
22. Antoine de Saint Exupery: Mali princ
23. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston
24. Melita Rundek: Hrvač

25. Jasminka Tihi-Stepanić: Ljeto na jezeru Čiču

 

preskoči na navigaciju