KNJIŽEVNI SUSRET S ENESOM KIŠEVIĆEM
Autor: Gordana Jerkunica, 9. 3. 2020.

Učenici 5.a, 7.c, 7.d, 8.a, 8.c i 8.d razreda naše škole imali su se priliku u ponedjeljak 17.2.2020. družiti se s književnikom Enesom Kiševićem uz nastavnice Hrvatskog jezika Zlatom Dubravčić, Marinom Treursić, Tamarom Smokrović i Anom Živković te knjižničarkom Marinom Nikolić.

Enes Kišević hrvatski je književnik i dramski umjetnik, član Društva hrvatskih književnika i bivši glumac. Kišević je osnovnu školu i gimnaziju završio u Ključu. 1971. diplomirao je na Akademiji kazališne i filmske umjetnosti u Zagrebu. Glumačku karijeru započeo je u Narodnom pozorištu Bosanske krajine u Banja Luci. Igrao je u više kazališnih, filmskih i televizijskih drama. Dobitnik je značajnih književnih nagrada. Kiševićeve pjesme su prevedene na mnoge jezike, između ostalih na engleski, njemački, francuski, slovenski, talijanski, turski, mađarski, arapski. Autor je dvadesetak knjiga poezije.

Sve od objavljivanja prve zbirke poezije Mladić nosi svoje prve pjesme na ogled (1974.) prepoznat je ne samo po uvjerljivom i nadahnutom govorenju poezije velikih svjetskih i domaćih autora nego i po interpretiranju vlastitih stihova. A priliku slušati to nadahnuto govorenje poezije, i njegove, ali i drugih velikih autora, imali su i naši učenici.