ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS
Autor: Gordana Jerkunica, 4. 12. 2019.

I ove godine je naša škola imala svoga predstavnika na županijskoj razina Natjecanje u čitanju naglas koje organizira Gradska knjižnica Kaštela.

Zadatak sudionika natjecanja bio je pojedinačno, na što inovativniji i kreativniji način, predstaviti knjigu po vlastitom izboru te naglas pročitati kratak ulomak iz odabranog književnog djela. Povjerenstvo za vrednovanje i ocjenjivanje glasnog čitanja ocijenilo je nastup svakog učenika i to kreativnost uvodnog dijela, jasnoću i razgovjetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam.

Nakon što su pratili nastup natjecatelja, Radojka Hrgović je u ime Povjerenstva objavila njihovu odluku, naglasivši da su svi sudionici natjecanja zadatak odradili bez primjedbi. Kako je kazala, svi koji su nastupili dobit će i besplatno jednogodišnje članstvo u GKK.
U  prvoj kategoriji prvo mjesto zauzela Sofia Rogulj, koja je čitala ulomak iz „Bit ću ono što jesam“. Drugo mjesto pripalo je Ritti Belotti s „Mala Ema straha nema“, dok je treće mjesto zauzeo naš Fabjan Bedalov čitajući „Gregov dnevnik“.
U drugoj kategoriji prvo mjesto pripalo je Mariji Odžak sa „Samo ne Ivy Pocket“, drugo mjesto osvojila je Marija Sovulj, koja je čitala „Kradljivac luridija“, a treći je bio Ivano Mršić i „Guliverova putovanja“.

Osim natjecanja u čitanju ova je večer donijela i veseli kulturno – zabavni program, u kojem su sudjelovali članovi SAU Putalj te članovi dječjeg kazališta Škatula.

- Organizacijom ovog natjecanja želimo poticati čitanje i razvoj čitalačkih navika osnovaca, stavljajući knjigu i čitanje u središte njihovog svijeta. Na kraju,  zahvaljujemo i čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali, njihovim roditeljima, mentorima i školama. Onima koji će nas predstavljati na nacionalnom natjecanju želim puno uspjeha – kazala je na kraju ravnateljica GKK Renata Dobrić.