NACIONALNA OZNAKA KVALITETE
Autor: Gordana Jerkunica, 26. 9. 2019.

Još jedan naš eTwinning projekt, koji je uspješno proveden u školskoj godini 2018./2019. s grupom učenika talijanskog jezika osmih razreda, nagrađen je Nacionalnom oznakom kvalitete (Quality Label) od strane hrvatske Agencije za mobilnost i programe EU. Uskoro za isti projekt očekujemo i Europsku oznaku kvalitete. Inače, Europska oznaka kvalitete je druga oznaka koja se dodjeljuje projektima koji postižu određene europske standarde.

Dodjeljuje je Središnja služba za podršku (CSS) učiteljima za rad na projektu:

• koji je predložen za Europsku oznaku kvalitete od barem jedne Nacionalne službe za podršku, nakon provedenog postupka odabira. Svaka nacionalna služba za podršku predlaže tri projekta nagrađena Nacionalnom oznakom kvalitete na osnovu zbroja bodova dobivenih za kvalitetu projekta.
  • na kojem rade barem dva partnera koji su već primili Nacionalnu oznaku kvalitete za svoje projekte. Europska oznaka kvalitete dodjeljuje se samo jednom godišnje i njena dodjela objavljuje se na eTwinning portalu.

Ovim putem čestitamo našim bivšim osmašima na trudu i zalaganju koje je, očito, prepoznato!