VAŽNO - OBAVIJEST O POVRATU UDŽBENIKA
Autor: Gordana Jerkunica, 10. 6. 2019.

• Učenici udžbenike vraćaju na kraju nastavne godine odnosno na kraju popravnog ispita.
  • Trebaju se vratiti svi udžbenici koje su učenici dobili, tj. nisu ih sami kupili, uključujući i radne udžbenike.
  • Prema naputku Ministarstva, učenici koji izgube ili oštete udžbenike tako da se ne mogu više koristiti, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika. Detalji o tome kome i kako će platiti račune za izgubljene/oštećene udžbenike bit će objavljeni naknadno.
  • Učenici koji ne vrate udžbenike koje su zadužili prethodne školske godine, odnosno ne nadoknade štetu, neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.
  • Svaka učiteljica odnosno razrednik nakon povrata udžbenika, u tablice treba unijeti podatke o broju pregledanih udžbenika, broju iskoristivih udžbenika, kao i popis uništenih/izgubljenih udžbenika te kome su ti udžbenici pripadali.
  • Svaka učiteljica odnosno razrednik popunjenu tablicu treba predati školskom knjižničaru najkasnije do 20. lipnja (četvrtak) 2019.
  • Podatke o povratu udžbenika potrebno je prikupiti kako bi škola mogla započeti postupak nabave udžbenika za novu školsku godinu.
  • Za učenike koji idu na produžnu nastavu i koji neće odmah moći vratiti udžbenike, treba im pregledati udžbenike iz predmeta iz kojeg imaju produžnu i zabilježiti mogu li se koristiti (tim učenicima naglasiti da će ih morati platiti ako ih naknadno unište), a potom udžbenike pokupiti kad budu polagali taj predmet ispred ispitnog povjerenstva.