Putovanje u Italiju
Autor: Gordana Jerkunica, 28. 5. 2019.

Učenici petih i šestih razreda koji pohađaju izbornu nastavu talijanskog jezika u razdoblju 11.-14.5.2019. bili su na ekskurziji u Italiji.

Po dolasku u Italiju posjetili su Veronu, grad kojeg krase brojni spomenici od rimskih vremena do danas. Upoznali su se s pričom o nesretnoj ljubavi Romea i Julije. Nakon smještaja u hotel krenuli su u srednjovjekovni dvorac gdje su gledali borbu vitezova i uživali u večeri.

12.5.2019. su cijeli dan boravili u zabavnom parku Gardaland i uživali u mnogobrojnim atrakcijama. Po zatvaranju parka posjetili su jedno od najpopularnijih turističkih središta uz jezero Garda, grad Sirmione. Grad ih je oduševio svojim šarmom, a najviše im se svidio pravi talijanski gelato.

Idućeg dana su posjetili Safari Park i Parco Natura Viva.  Po dolasku u Parco Natura Viva učenici su uživali vozeći se autobusom po parku dok su životinje slobodno šetale.  Nastavili su šetnju drugim dijelom zoološkog vrta kao i Parkom dinosaura, s maketama u prirodnoj veličini.

Nakon toga su se zaputili u Padovu na ručak. Nakon ručka obišli su središte grada i prošetali trgom Prato della Valle do Bazilike sv. Antuna Padovanskog. Nakon posjeta bazilici nastavili su svoj put prema Rijeci gdje su večerali. Dolaskom u Kaštela u ranim jutarnjim satima putovanje se završilo, ali zato ostaju nebrojene fotografije koje želimo podijeliti s vama.

Na njihovom putovanju pratile su ih profesorice talijanskog jezika Katarina Britvić Baran, Diana Kačić Duplančić, Matea Britvić i Tina Parać.

O putovanju pogledajte više u galeriji, a vidozapise na poveznicama Žirafa 1, Žirafa 2 i Viteške večere.

Tina Parać, prof.