USPJESI UČENIKA „ČAKAVACA“
Autor: Gordana Jerkunica, 3. 5. 2019.

Učenici naše škole sudjelovali su na 4. međunarodnom literarnom, recitatorskom i  likovnom  natječaju ČA u versin, riči i pinelu. Natječaj se održava u sklopu 28. Čakavske večeri škole Bijaći iz Kaštel Novog, a organizatori su Agencija za odgoj i obrazovanje & OŠ Bijaći, Kaštel Novi. Radovi i sudionici pristigli su iz brojnih mjesta i škola Dalmacije, Istre, Hrvatskog primorja i škola iz unutrašnjosti, ali i iz Srbije, Slovenije, Bugarske, Makedonije i Poljske.

Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada održani su 18. 4. 2019., a taj isti dan održano je natjecanje u recitatorskom izričaju. Prosudbena povjerenstva su tjedan ranije procijenila likovne i literarne radove.

NAGRAĐENI I POHVALJENI UČENICI NAŠE ŠKOLE:

1. Mili Britvić, učenik 2. e razreda osvojio je prvo mjesto u recitatorskom izričaju za uzrast osnovci- razredna nastava,  pojedinačni nastup. Recitirao je pjesmu Mara Krpašinka, Tonča Petrasova Marovića. Mentorica je Jadranka Kovačević.

2. Lucija Berket, učenica 5. b  razreda osvojila je drugo mjesto u literarnom izričaju za uzrast osnovci- predmetna nastava. Tema rada bila je Tamo di more grli kamen naš. Mentorica je Zlata Dubravčić.

3. Mili Britvić, učenik 2. e razreda pohvaljen je za svoj likovni rad u kategoriji osnovci-razredna nastava. Mentorica je Jadranka Kovačević.

Dodjela nagrada provedena je uz raznovrstan program pod nazivom „Dica za dicu“. Tako su za naše učenike proljetni odmor i nadolazeći blagdani otpočeli u zadovoljstvu i slavljeničkom duhu.

učiteljica, Jadranka Kovačević