„Ronnie's Easter Adventure“
Autor: Gordana Jerkunica, 1. 4. 2019.

Učenici 2.b razreda: Mirta Carev, Gabrijel Čeme, Ana Čurlin, Sara Durdov, Mate Jerčić, Lucija Jurić, Lucija Lukin, Ante Sanader, Leo Serezlija, Ivan Strmotić, Sara Taraš i Gabrijela Vranješ, kao i učenice 4.a razreda Lucija Ljubić, Lara Kovačić i Pia Slavica sudjelovali su na natječaju „Ronnie's Easter Adventure“.  Kroz natječaj učenici su pokušali pomoći zečiću Ronnieju pronaći izgubljenu mrkvu. Slikovnicom u šest slika učenici su trebali osmisliti svoju priču, te prikazati kako će Ronnie uz pomoć uskršnjeg zeca pronaći izgubljenu mrkvu i pripremiti se za Uskrs.

Učenici su u grupama do 4 učenika pripremili slikovnicu naziva „Ronnie’s Easter Adventure” i kroz nju iskazali svoje umjetničke, ali i pripovjedačke mogućnosti na engleskom jeziku. Uz pomoć profesorice engleskog jezika Tine Parać učenici su svoje slikovnice poslali na natječaj „Ronnie's Easter Adventure“.

Tina Parać, prof.