KNJIŽEVNI SUSRET S NATAŠOM JUKIĆ
Autor: Gordana Jerkunica, 29. 3. 2019.

Učenici 2.c, 2.e, 3.c i 3.d razreda naše škole imali su se priliku u četvrtak 21.3.2019. družiti se s autoricom slikovnice „Krijesnica koja se zove baš kao i ti“ Natašom Jukić koja je stigla na poziv knjižničarke Marine Nikolić i učiteljica Zlate Carev, Anke Batine, Ines Tadin i Jadranke Kovačević.

Nataša Jukić je suradnik u odgojno-obrazovnom procesu, pomoćnik u nastavi djeci s teškoćama, kolumnistica i spisateljica. Do sada je izdala jednu knjigu za odrasle „Zagrebi sivu“ te dvije slikovnice za djecu „Krijesnica koja se zove baš kao i ti“ te „Biseri prosuti morem“.

Spisateljica je čitanjem i predstavljanjem svojih slikovnica te spontanim razgovorom s našim učenicima u dva sata prenijela važne poruke i životne mudrosti. Učenici su slušali veoma pažljivo, a kada je došlo vrijeme za pitanja i komentare, imali su ih jako puno za našu gošću. Bilo je veoma zanimljivo i veselo.

Učenici su bili veoma zadovoljni te su i sami pozvali našu gošću da nam uskoro opet dođe u školu.