« Siječanj 2022 »

NAŠ ADVENT – 1. E
Autor: Gordana Jerkunica, 23. 12. 2021.

Ovo je prva godina da obilježavanje adventskoga vremena provodimo kao učenici i to učenici 1. e razreda. Sudjelovali smo u dvjema humanitarnim akcijama, humanitarna akcija „Djeca Kaštela za djecu Kistanja i drugih osiromašenih područja“ čiji je nositelj Gradsko društvo crvenoga križa Kaštela te humanitarna akcija „Moj dobri anđele“ čiji je nositelj naša škola OŠ kneza Trpimira iz Kaštel Gomilice. U akcijama smo sudjelovali prikupljanjem prehrambenih i higijenskih artikala te novčanih priloga.

Dramska grupa 1. e r. posjetila je HNK Split i gledala baletnu  predstavu  OrašarŠčelkunčik, koja je neizostavni dio predbožićnog vremena. Petar Iljič Čajkovski je skladatelj glazbe ovog najizvođenijeg bijelog baleta na svijetu. Učenici su doživjeli nešto novo, isprepleteno, a to su čarolija teatra i baleta.

Za drage članove naših obitelji izrađivali smo božićne čestitke i ispisali ih svojim prvim rukopisom. To će im biti najtopliji poklon, koji će dugo godina čuvati.

Jadranka Kovačević, učiteljica