DRAMSKA GRUPA 4. e U TEATRU
Autor: Gordana Jerkunica, 23. 10. 2020.

Učenici 4. e razreda imaju svoju dramsku grupu. Osim što sami vole glumiti, vole vidjeti kako to drugi rade. Velika većina njih, nikada nije bila u „pravom“ kazalištu. Učiteljica je odlučila priuštiti im tu čaroliju.

Simfonijska bajka za djecu Petar i vuk Sergeja Prokofjeva, održala se u subotu 17. 10. 2020. u 12:30 sati na daskama Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu. Izvođači su bili mladi plesači iz Baletnog studija HNK Split, u koreografiji svog voditelja Remusa Dimachea  i uz glazbenu pratnju Orkestra HNK Split pod ravnanjem maestra Jure Bučevića.

Pri ulasku u zgradu HNK proveli smo sve epidemiološke mjere (maske na licu, mjerenje temperature, dezinfekcija ruku, zapisivanje osobnih podataka).

Uslijedila je čarolija upoznavanja magičnog prostora kazališta. Djeca su bila i još su uvijek očarana izvedbom bajke: lijepi živopisni kostimi, glazba orkestra, baletna koreografija, živopisna scenografija, dojmljiv pripovjedač….

Po završetku predstave i nakon gromoglasnog pljeska svi su postavili isto pitanje: „Kad ćemo opet učiteljice?“

Učiteljica Jadranka Kovačević

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.