ODLUKA O KORIŠTENJU KOMERCIJALNIH DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA U OŠ KNEZA TRPIMIRA U ŠK.G. 2020./2021.
Autor: Ankica Radman, 14. 7. 2020.

Poštovani roditelji/skrbnici,

Zakonom o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, 116/2018.) propisano je da su sredstva za nabavu udžbenika za učenike osnovnih škola osigurana u proračunu Republike Hrvatske.

Dakle, učenike naše škole udžbenici će čekati u rujnu na klupama (i za obavezne i za izborne predmete).

U državnom proračunu nisu osigurana sredstva za nabavku drugih obrazovnih materijala (radne bilježnice, zbirke, atlasi, likovne mape, kutije s radnim materijalima).

U privitku je Odluka o korištenju komercijalnih drugih obrazovnih materijala te Popis odabranih drugih obrazovnih materijala koji je sastavni dio predmetne Odluke. Popis se sastoji od tri dijela:

1. dio su radni materijali za redovne predmete koji su roditelji obavezni kupiti,

2. dio su radni materijali za odgojne i izborne predmete koji se također trebaju kupiti jer su neophodni za rad te

3. dio koji su radni materijali koji su učiteljima neophodni za rad te će se u rujnu tražiti suglasnost roditelja za kupnju.