Oznaka eTwinning škole za OŠ kneza Trpimira
Autor: Tina Parać, 17. 5. 2020.

Oznaka eTwinning škole za OŠ kneza Trpimira

Pogledajte pod Opširnije

Oznaka eTwinning škole za OŠ kneza Trpimira, Kaštel Gomilica

Dvije profesorice engleskog i talijanskog jezika, Ivona Jerković i Tina Parać, aktivne su članice eTwinning zajednice još od 2017. godine. Uvođenjem eTwinning projekata u nastavu engleskog i talijanskog jezika otvorilo im je brojne mogućnosti za njihov profesionalni razvoj i primjenu novih pristupa obrazovanju, kao i integriranje informacijsko-komunikacijske tehnologije te razvijanje suradničkog učenja i timskog rada kod učenika. Rad na eTwinning projektima odvija se na platformi koja pruža sigurno okruženje za učenike gdje imaju priliku surađivati sa partnerskim školama i na taj način uče o drugim državama, razvijajući svijest o prihvaćanju drugih kultura i različitih običaja.

Rad profesorica Jerković i Parać na eTwinning projektima više je puta zapažen na nacionalnoj i europskoj razini. Stoga su ove školske godine odlučile krenuti korak dalje i kandidirati OŠ kneza Trpimira za Oznaku eTwinning škole.

Dobivanjem Oznake eTwinning škole, škola biva prepoznata na Europskoj razini zbog predanog rada ne samo pojedinačnih eTwinnera već i timova učitelja, stručnih suradnika i ravnatelja koji međusobno surađuju.

Od jeseni 2019. profesorice Jerković i Parać organiziraju čitav niz seminara i radionica u prostorima škole kako bi u rad eTwinninga uključile i svoje kolege. Tako su organizirale i održale radionicu Uvod u eTwinning, a na njihov poziv seminare su održale i eTwinning ambasadorica Alenka Miljević – eTwinning i Erasmus+ KA1 i profesorica Ivana Bokavšek – Priprema Erasmus+ projekata. Profesorica Parać je u našoj školi početkom ožujka, zajedno sa svojim učenicima, organizirala i Predstavljanje eTwinning projekata.

U konačnici sve je rezultiralo dobivanjem Oznake za eTwinning školu na koju smo jako ponosni.

Tina Parać, prof.

Tina Parać,prof.