Večer matematike u našoj školi
Autor: Gordana Jerkunica, 5. 12. 2019.

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva i  potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja 9. prosinca 2019. u 18 sati u našoj školi održat će se Večer matematike.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i njihovi roditelji, a koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (učitelj matematike i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Cilj Večeri matematike je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Pozivamo Vas da nam se pridružite i upoznate zabavnu stranu matematike!