Svjetski dan knjige/Noć knjige u našoj školi
Autor: Marina Nikolić, 5. 5. 2020.

I u našoj školi obilježio se Svjetski dan knjige te ovogodišnja Noć knjige 23.4.2020. unatoč virusu Covid-19 te izolaciji u kojoj provodimo ove posljednje tjedne.

Kako se na Noć knjige ove godine nije moglo ići u knjižnice, ova Noć knjige održala se u virtualnom svijetu. Neki učenici naše škole rado su se odazvali pozivima koje je uputila školska knjižničarka Marina te su sudjelovali na nekoliko natječaja i izazova.

Učenici naše škole odazvali su se natječaju Posadi priču! na koji ih je uputila knjižničarka, a kojeg je povodom manifestacije Noć knjige 2020. objavio Organizacijski odbor Noći knjige u suradnji s Hrvatskom udrugom školskih knjižničara.

Osim toga odazvali su se i pozivu Gradske knjižnice Kaštela da sudjeluju u virtualnom likovnom natječaju Najdraža slikovnica/knjiga - najdraži književni lik te su na Facebook stranici GKK objavili svoje radove i za to dobili lajkove.

Uz sve to knjižničarka je u virtualne učionice naše škole postavila učenicima izazov bookface te im pokazala kako izazov izgleda.

U prilogu donosimo poster sa slikama onih koji su se odazvali izazovu.

Ovim putem zahvaljujemo svim učenicima koji su sujedlovali u obilježavanju Svjetskog dana knjige te Noći knjige.

Priloženi dokumenti:
plakat.jpg (2.73 MB)